Meble i dodatki w przedpokoju

Wyposażenie tego pomieszczenia jest rzeczą najtrudniejszą ponieważ powinniśmy pamiętać, że hol jest reprezentacyjnym miejscem do którego wychodzą nasi goście. To pierwsza rzecz jaką widzą i zapamiętują jako pierwsze wrażenie. Domownicy zwykle nie przywiązują do niego zbyt wielkiej wagi, ponieważ spędzają w nim najmniej czasu przed wyjściem z domu a także po powrocie.

 

Warunki jakie musi spełnić korytarz

 

Główną funkcją przedpokoju jest przechowywanie i magazynowanie okryć wierzchnich, garderoby i dodatków zimowych oraz letnich, których nie przetrzymujemy w pokoju czy też garderobie. Drugim zadaniem jest właśnie robienie pierwszego wrażenia na osobach do nas przybyłych poprzez które mogą oceniać nasze poczucie smaku i zorganizowanie. Na pewno ciemne i ciasne pomieszczenie z dużą ilością porozrzucanych butów nie będzie mówiła o nas dobrze, dlatego więc warto zastanowić się jak urządzić hol, żeby był funkcjonalny i estetyczny.

 

Meble niezbędne do przedpokoju

 

Samo wykończenie przedpokoju jest tak samo ważne jak i wyposażenie meblowe. Opanować porządek pomogą na pewno szafy, wieszaki, półki na buty czy też siedziska, jednak nie można przesadzić z ich ilością, poza tym muszą być do siebie dopasowane jeśli nie korzystamy z systemów modułowych.

 

Szafa na wymiar

 

Najlepiej zakupić szafę z lustrem robioną na wymiar, która będzie miała w środku wszystkie półeczki, szuflady i schowki na nasze rzeczy. Unikniemy wtedy pozornego bałaganu, który jest zwykle spowodowany nie brakiem sprzątania a raczej rozstawianiem różnych rzeczy w każdym miejscu naszego pomieszczenia bo nie posiadamy na przykład dodatkowej szafki na buty. Dzięki takiej pojemnej szafie dopasowanej do możliwości naszego wnętrza ukryjemy wszystkie nasze płaszcze i kurtki, buty oraz akcesoria.

 

Zamienniki szafy

 

Jeśli jednak nie chcemy inwestować w tego typu szafę albo nie mamy na nią praktycznie miejsca w holu możemy posiłkować się wieszakami dopełnionymi małymi szafkami np. na buty. Sam wieszak jest niezbędny, ponieważ każdy z nas o pewnych porach roku nosi płaszcz bądź kurtkę więc i musi ją gdzieś odwiesić po wejściu do domu.

Na szczęście wybór wieszaków jest duży bo możemy wybierać spośród wieszaków wolnostojących, teleskopowych czy też ściennych. Te pierwszy zmieści największą ilość okryć wierzchnich, często jest także wyposażony w parasolnik. Z kolei teleskopowy można dopasować do wysokości wnętrza. Spośród ściennych mamy do wyboru klasyczne, wykonane z drewna dzięki czemu możemy zmieniać ich kolor malując na ulubiony odcień lub nowoczesne wykute ze stali w fantazyjnych kształtach. Miejsce do przechowywania butów nie musi być koniecznie szafką ale skorzystać można z komody, ławy z pojemnikami na buty lub regału. Buty można też umiejscowić na metalowych prętach lub w dopasowanych kolorystycznie kartonach bądź wiklinowych koszach. Dopełnieniem umeblowania przedpokoju może być stolik, krzesło lub mały fotel ponieważ tak wygodniej jest zakładać buty. Warto zastanowić się nad lustrem aby móc przed wyjściem sprawdzić jak wyglądamy w naszym stroju a także miejscu na rękawiczki, czapki, kapelusze oraz parasolki co pomoże nam utrzymać porządek w tym pomieszczeniu.