Kilka pomysłów na oryginalną aranżację przedpokoju

Przedpokój musi być miejscem funkcjonalnym jak i atrakcyjnym ponieważ jest naszą wizytówką, pierwszym pomieszczeniem do którego wchodzimy my i nasi goście a wiadomo, że pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Niestety hol jest czasami traktowany po macoszemu bo przecież żaden z domowników nie spędza w nim zbyt wiele czasu więc i nie przywiązuje wagi do jego wyglądu. Poniżej przedstawię garść inspiracji z jakiś warto skorzystać przy jego projektowaniu.

 

Stylistyka

 

Najmodniejsza zawsze jest klasyka bo po prostu nie wychodzi z aktualnych trendów jednak obecnie często korzysta się ze stylu skandynawskiego, nowoczesnego lub romantyczno-sielskiego. Wybór zależy tylko i wyłącznie od naszych upodobań. Ważne żeby wchodząc do własnego domu czuć się jak u siebie, swobodnie i komfortowo a także żeby goście zapamiętali już od progu że mamy wyczucie stylu.

 

Dekoracja przedpokoju

 

Oczywiście istotną sprawą jest dobrze dobrany kolor ścian, meble oraz użyteczna podłoga, odporna na ścieranie ale to dodatki nadają mu wyrazu. Należy je wybierać na końcu tak, aby współgrały zresztą wyposażenia jednocześnie go nie przytłaczając.

 

Klasyka

 

Jeśli cenisz prostotę nie musisz od razu dekorować swojego przedpokoju dużą ilością elementów, wystarczy postawić na oryginalną, przykuwającą spojrzenia tapetę. Wnętrze będzie wtedy minimalistyczne ale nie nudne.

Będąc zwolennikiem stylu klasycznego lub retro możesz zaopatrzyć się w stylizowane meble i dodatki bądź pięknie odrestaurowane antyki. Wybierając tą estetykę nie musisz się martwić o to, że w czymś przesadzisz bo właśnie o to w nim chodzi, żeby łączyć bogato zdobione lustro z kryształowym żyrandolem.

Pomieszczenie jakim jest hol daje możliwość zaprezentowania kolekcji rodzinnych lub artystycznych zdjęć oprawionych w niebanalne ramki lub po prostu nierzucające się w oczy antyramy. Dzięki takiemu rozwiązaniu korytarz stanie się ciepłym, przyjaznym miejscem.

 

Styl mieszany

 

Kolejnym pomysłem może być styl eklektyczny, najlepszy dla osób które nie mogą się zdecydować na jeden rodzaj dekoracji. Spośród propozycji na rynku dekoratorskim możemy wybierać poszczególne elementy: lampa w kształcie melonika lub mozaikowa, geometryczny stolik, wieszaki w kształcie poroży lub gałęzi drzew albo krzesło w kolorze magenty na tle fioletowo-cytrynowej lamperii co może wydawać się bałaganem stylistycznym jednak odpowiednie dobranie odcieni i kształtów zapewni nam oryginalność wnętrza. Praktycznymi rozwiązaniami jest pokrycie drzwi farbą tablicową z której będziesz mógł korzystać (można na niej coś ważnego zapisać kredą, aby o tym nie zapomnieć) lub niebanalnie wytapetować lub pomalować wnękę w przedpokoju aby przyciągnąć tym czyjąś uwagę.