Zestawy szafek łazienkowych, które warto wybrać do naszego pomieszczenia

Posiadając sporą ilość akcesoriów łazienkowych należy zastanowić się nad zaopatrzeniem się w komplet mebli. Można wybierać spośród gotowych zestawów mebli modułowych lub mebli na wymiar a także jeśli mamy dobre wyczucie stylu w dobranie sobie zestawu z różnych stylistycznie elementów. Meble gotowe mają najróżniejsze wymiary także na pewno każdy znajdzie coś dla siebie bo jest to najkorzystniejsze ekonomicznie rozwiązanie.

 

Możliwe rozwiązania

 

Jeśli wybierzesz kilka identycznych szafek wiszących będziesz miał możliwość przestawiać je wtedy gdy ci się już znudzi pierwotna aranżacja. Ich odpowiednie umiejscowienie pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni bo dzięki temu możemy ominąć gniazdka elektryczne a dodatkowe miejsca wykorzystać na ustawienie kosmetyków lub innych łazienkowych niezbędników. Klasycznym wyborem jest zestaw szafki podumywalkowej, wiszącej i stojącej, wysokiej czyli tak zwanego słupka. Przy ewentualnych zmianach zawsze możesz zaopatrzyć się w dodatkowy moduł z serii, którą już posiadasz więc ułatwia to dobieranie kolejnych mebli.

 

Blat na środku łazienki

 

Jest on bardzo przydatny jeśli posiadamy niezliczoną ilość buteleczek a nadaje lekkości całej łazience. Jeśli nasz blat jest sporej wielkości warto pomyśleć o koszykach lub pudełkach na kosmetyki i innego typu łazienkowe przybory aby nie sprawiać wrażenia bałaganu porozstawianymi wszędzie specyfikami. Pod spodem możemy zamontować reling do wieszania ręczników bądź elementów garderoby. Z kolei szafka pod umywalką ukrywa instalację umywalkową. Linie pionowe i poziome nadają ciekawy wydźwięk wnętrzu, nie jest ono typowe ani nudne. Jeśli nasza łazienka jest niezbyt duża trzeba niestety zrezygnować z szafek wiszących u góry aby nie przytłaczać wnętrza.

 

Szafka przy lustrze

 

Oczywiście warto wykorzystać każde miejsce w łazience więc przestrzeń między szafką a lustrem daje nam pole do popisu. Klasycznym rozwiązaniem jest szafka, która na drzwiczkach ma lustro. Możemy trzymać w niej wszystkie niezbędne kosmetyki które są nam potrzebne właśnie przed lustrem. Jeśli jednak brakuje nam miejsca trzeba pomyśleć o spożytkowaniu wnęk i obudowy sprzętów łazienkowych w których możemy zamontować dodatkowe schowki i szafeczki.

 

Symetria

 

Dla osób lubiących standardowe rozwiązania bez żadnych udziwnień usatysfakcjonuje na pewno ustawienie dwóch identycznych szafek po bokach lustra i umywalki. Da nam to wrażenie porządku i harmonii a przy mniejszym wnętrzu sprawdzi się bo wyeksponuje w nim to, co najważniejsze.