Jakie szafki do łazienki?

W łazience często panuje nieporządek związany z dużą ilością kosmetyków których używamy na co dzień bo przecież nie ma sensu chowania ich w szafkach skoro zawsze powinny być pod ręką. Istnieje jednak kilka rozwiązań, którymi możemy się posłużyć aby dojść z nimi do ładu. Wtedy pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie harmonijnego i czystego.

 

Zaplanowanie miejsca na schowki i szafki

 

Najlepiej aby nasze niezbędne kosmetyki były w zanadrzu, wtedy gdy są potrzebne. Jednocześnie nie muszą być koniecznie na zewnątrz, np. na półce tylko mogą być ukryte w zgrabnej szafce pod umywalką. Warto w nią zainwestować jeśli mamy ku temu warunki czyli przede wszystkim miejsce. Przed wyborem należy sprawdzić jaką głębokość będzie miała, jeśli przekroczy ona 50-60 centymetrów trzeba też w środku zamontować szuflady bo inaczej ciężko nam będzie cokolwiek w niej znaleźć. Mniej głębokie szafki nie wymagają takich rozwiązań. Kolejną rzeczą jest zaplanowanie miejsca na stopy aby móc wygodnie stanąć przy umywalce. Nie można więc kupować szafek, które dosięgają do ziemi tylko takie, które są cofnięte wobec umywalki o 10-15 centymetrów. Jeśli w łazience posiadamy wnękę, na przykład w przestrzeni nad lustrem można umieścić tam mniej używane kosmetyki lub zapasowe ręczniki. Mając miejsce, które jest szersze niż umywalka można zaplanować tam blat, który na pewno się przyda a dzięki temu szafka stanie się większa więc i bardziej pojemna.

 

Szafka umiejscowiona przy toalecie

 

Wokół obudowy stelaża przy podwieszanym WC można także zamontować kilka dodatkowych schowków na nasze drobiazgi. Mając dodatkowe miejsce obok zastanówmy się czy warto zainwestować w większą obudowę, którą wykorzystamy później na szafki. Około 20 centymetrów więcej wystarczy aby móc umieścić tam środki czystości lub zapasowe kosmetyki, których nie używamy na co dzień.

 

Szafki tuż przy wannie

 

Gdy pozwala nam na to miejsce w łazience warto zamontować szafki we wnęce na wysokości wanny. Oczywiście należy mieć to na uwadze już przed montażem obudowy do wanny bo podobnie jak przy WC należy zaplanować trochę więcej miejsca właśnie na te dodatkowe schowki. Najlepszym rozwiązaniem w tym miejscu będzie szuflada aby móc bez problemu sięgnąć po nasze niezbędniki. W utrzymaniu porządku przy prysznicu lub w okolicach wanny pomoże nam półka wnękowa, która będzie niewidoczna od wejścia do łazienki. Dodatkowe 10-15 centymetrów zawsze się znajdzie a dzięki temu wszystkie kosmetyki jakie używamy w czasie kąpieli lub prysznica będą pod ręką, jednocześnie nie rzucając się w oczy osobom postronnym.

 

Szafki w nietypowych miejscach

 

Tuż przy kominach i pionach kanalizacyjnych czasami znaleźć można trochę miejsca, które można zagospodarować na szafki lub schowki. Nadają się do tego wnęki o odpowiednim rozmiarze, które i tak często powstają tuż po instalacji obudowy do pionów łazienkowych są więc idealne aby je wykorzystać do schowania natłoku kosmetyków.

 

Wnęka na pralkę może być kolejną możliwością do wykorzystania na zamontowanie sobie tam schowków. Pralkę można zabudować ją szafą na całej wysokości łazienki i dzięki temu na dole umiejscowiona będzie pralka, nad nią znajdować się może kosz z brudną bielizną oraz proszki i płyny do prania co będzie dużo bardziej eleganckie niż porozstawiane środki piorące w przypadkowych miejscach naszego pomieszczenia.