Wieszaki na klucze

Wieszaki są elementem wyposażenia, bardzo przydatnym i mogącym pełnić funkcje ozdobne w naszym przedpokoju. Dzięki nim klucze będą zawsze na swoim miejscu a estetyka pomieszczenia zostanie zachowana. Porządek jest bardzo istotny w przedpokoju, wszystko powinno tam mieć swoje miejsce żeby nie stanowiło o wrażeniu nieporządku tuż od progu.

 

Design wieszaków

 

Ciekawą propozycją nie tylko dla amatorów muzyki są wieszaki w kształcie klucza wiolinowego lub pięciolinii z nutkami stanowiąc o dodatkowym miejscu na klucze. Wykonane są ze stali, nadając nowoczesny wygląd przy okazji będąc stabilnym elementem naszego wnętrza.

 

Wieszak w kształcie klucza jest dość nieoczywistą propozycją i dzięki temu zyskuje na oryginalności. Na pewno wtedy nie zapomnimy o tym, że mamy odłożyć klucz na swoje miejsce więc się nie zgubi. Tego typu wieszak może być wykonany z drewna, który ociepli nasze wnętrze lub z metalu, będąc eleganckim wykończeniem wystroju. Przy wyborze musimy pamiętać, że wieszak drewniany będzie bardziej uniwersalny ponieważ możemy dopasować go kolorystycznie do reszty wyposażenia naszego przedpokoju jeśli pomalujemy go na wybrany kolor. Także gdy znudzi się nam jego kolorystyka będzie istniała możliwość zmiany. Jeśli jesteśmy utalentowani manualnie możemy pokusić się o ozdobienie go jakimś wzorkami lub motywem roślinnym.

 

Nietuzinkowym rozwiązaniem jest wieszak na klucze w kształcie gniazdka elektrycznego. Niestety nie mieści on zwykle zbyt dużej ilości kluczy więc trzeba o tym pamiętać przy wyborze wieszaka. Wyglądać może nieco myląco bo składa się z gniazdka i wtyczki będącej miejscem do wieszania kluczy ale na pewno przyciągnie spojrzenia naszych gości.

 

Do wnętrz minimalistycznych polecanymi wieszakami na klucze są magnesy. Eliminują one przymus korzystania z nieliczonej ilości haczyków i wieszaczków. Magnesy mają klasyczny kształt, jednak gdy lubimy ekstrawagancję na pewno zadowolą nas wieszaki tego typu w fantazyjnych kształtach i kolorach. Ułatwiają one korzystanie z miejsca w którym powinny znajdować się klucze bo wystarczy je chwycić i już możemy wychodzić z domu. Natomiast gdy chcemy je odwiesić wystarczy dotknąć nimi magnesu a nie celować w haczyk. Dla dzieci polecane kształty magnesów to motywy zwierzęce, chmurki bądź motywy roślinne. Cała uwaga może skupić się na nim jeśli wybierzemy jakiś nietypowy kształt co rozświetli i rozweseli nasze wnętrze.

 

Każdy typ wieszaka na klucze ma swoje plusy i minusy, to od nas zależy który wybierzemy. Ważne żeby kierować się swoimi upodobaniami i estetyką. Pasować on musi co całego stylu jaki wybraliśmy dla naszego przedpokoju żeby go uwydatnił.